Winnica Jadwiga

Bez Was, odbiorców naszych win, radość z tworzenia tego przedsięwzięcia jakim jest Winnica Jadwiga byłaby niepełna. Cieszymy się ze spotkań z Wami, gdy możemy dzielić się naszą winiarską pasją i jej owocami. By lepiej poczuć, czym jest wino, jak i z czym je smakować zapraszamy na degustacje wina do naszej winnicy i winiarni położonej zaledwie kilkanaście kilometrów od Wrocławia.

Z roku na rok winiarstwo w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Spacer po winnicy, podsłuchiwanie fermentującego wina w kadziach, zwiedzanie manufaktury, z której wychodzą butelki czy wreszcie smakowanie win w trakcie degustacji…to nic innego jak różne formy enoturystyki, bardzo ciekawej i inspirującej formy spędzania wolnego czasu.

degustacja wina

Degustacje lokalnego wina nieopodal Wrocławia

Świetna lokalizacja naszej winnicy i winiarni położonej nieopodal Wrocławia, sprawia, że w zaledwie kilka chwil można porzucić zgiełk miasta i przenieść się w malownicze tereny Wzgórz Trzebnickich. Odkrywanie smaków i aromatów naszych win na degustacji w kameralnym gronie rodziny czy znajomych, inspirujące opowieści winiarza o naszej pracy i historii to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz poznanie, czym tak naprawdę jest kultura winiarska. Degustacje komentowane to też okazja do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu smakowania win, łączenia z konkretnymi potrawami czy lepszego poruszania się w winiarskiej nomenklaturze, rozpoznawania rodzajów win czy sposobów ich produkcji.

Ważnym elementem naszych degustacji są lokalne przekąski. Chcemy zaoferować Wam nie tylko świetne wina, lecz również warzywa z własnej uprawy czy produkty pochodzące od okolicznych producentów. Dojrzewające sery, ekologiczna sałatka, świeżo upieczone ciasto z owocami czy chleb na zakwasie to nieodzowne elementy naszych spotkań przy lampce wina.

degustacja 2

Degustacja wina to również oryginalny pomysł na spotkanie firmowe. Może być ciekawym elementem integracji zespołu czy sposobem na uczczenie biznesowego sukcesu. Grupy wielojęzyczne nie są dla nas wyzwaniem, spotkanie możemy poprowadzić w języku angielskim bądź francuskim.

Niektóre okazje wymagają specjalnej oprawy czy niebanalnych rozwiązań, w tym przypadku także zapraszamy do naszej winnicy i winiarni. Degustacja wina może być urozmaiceniem wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego, imprezy urodzinowej lub rocznicy. To nieszablonowa alternatywa dla wrocławskich atrakcji, jesteśmy elastyczni by jak najlepiej dopasować się do Waszych preferencji i potrzeb.

W naszej ofercie znajdziecie również vouchery na degustację i zwiedzanie winnicy, które możecie wykorzystać w dowolnym terminie po uprzedniej rezerwacji.

Natomiast koneserów i znawców wina z pewnością ucieszą warsztaty dotyczące wina z zakresu technik i sposobów degustacji czy pairingu oraz spotkania z gośćmi specjalnymi ze świata winiarskiego.

Zwiedzanie winnicy

Enoturystyka to nie tylko wino i jego degustacja. Ważnym elementem poznawania kultury winiarskiej są odwiedziny w samej winnicy, zobaczenie, na czym polega praca przy uprawie winnego krzewu oraz delektowanie się przyrodą i malowniczym krajobrazem. Zwiedzanie polskich winnic staje się z roku na rok coraz bardziej popularne, by wzmocnić ten trend chętnie otwieramy wrota winnicy i dzielimy się tym, co najlepsze na naszych parcelach.

Na naszą winnicę zapraszamy przy okazji degustacji komentowanych, jak również w trakcie pikników, organizowanych cyklicznie w sezonie wiosenno-letnim. W trakcie tego typu imprezy możecie kupić nasze wina w butelkach czy na kieliszki, często serwujemy też regionalne przekąski, organizujemy darmowy spacer po winnicy ze zwiedzaniem i rozpalamy ognisko z grillem. To świetna okazja by wyrwać się z miasta i w gronie znajomych czy rodziny spędzić nieśpieszne popołudnie wśród pięknych widoków, ciesząc się aromatami i smakami naszych polskich win. Winnica to również doskonałe miejsce do relaksu dla rodzin z dziećmi, świeże powietrze i naturalna przestrzeń do zabawy sprawią, że najmłodsze latorośle będą w swoim żywiole.

Zwiedzanie winnicy jest też możliwe dla miłośników wycieczek rowerowych mieszkających w okolicy czy nawet w samym Wrocławiu. Okoliczne pagórki, poprzeplatane siecią szlaków rowerowych stale cieszą się popularnością wśród cyklistów. Postój na winnicy, zwiedzanie winiarni i sprawdzenie jak wytwarza się wino w Polsce, z pewnością uatrakcyjni wyprawę. Jesteśmy miejscem przyjaznym rowerzystom, znaleźć nas można na mapach Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, wytyczyliśmy również i opisaliśmy własną trasę rowerową z wrocławskich Karłowic, którą niejednokrotnie sami przemierzaliśmy na rowerach. Na naszej parceli można również rozbić namiot czy przyjechać własnym kamperem i tym samym cieszyć się jeszcze pełniejszym poznawaniem naszego winiarskiego regionu.

Polskie winnice przyciągają nie tylko zwiedzających, ale również fotografów. Charakterystyczny widok symetrycznych rzędów winnych krzewów to świetny plener dla sesji fotograficznych. Chętnie otwieramy naszą winnicę młodym parom czy rodzinom chcącym uwiecznić cenne chwile w wyjątkowym miejscu.

W ostatnim czasie dodatkową atrakcją w trakcie degustacji dla grupy czy otwartego pikniku są pokazy sokolnicze. Sokoły, jako naturalni strażnicy winnicy przed szkodnikami, od dawna znajdują się w kręgu zainteresowań naszego głównego winiarza. Cieszymy się, że takie występy poszerzają wiedzę naszych odwiedzających z zakresu ekologii i naturalnego podejścia w uprawie.

Spotkajmy się zatem na degustacji wina, zwiedzaniu winnicy czy otwartym pikniku. Zapraszamy do kontaktu!

Degustacje wina

 • Degustacja komentowana w kameralnym gronie, prezentacja historii, podstawowa wiedza potrzebna do tego by wiedzieć jak smakować wina;
 • Zwiedzanie winnicy – spacer wśród zieleni;
 • Zwiedzanie winiarni zajrzenie do rodzinnej manufaktury;
 • Degustacje dla firm – integracja, uczczenie biznesowego sukcesu;
 • Warsztaty dotyczące wina / warsztaty degustacyjne z gościem specjalnym;
 • Degustacje w języku angielskim i francuskim.

Piknik w winnicy

 • Pikniki w winnicy dla amatorów i koneserów, dla rodzin z dziećmi i grona przyjaciół, wstęp wolny, możliwość cieszenie się przyrodą, nietuzinkowy sposób na spędzenie weekendu z dala od miejskiego zgiełku, świetna przestrzeń dla dzieci;
 • Eventy z regionalnymi produktami;
 • Wycieczki rowerowe na winnicę;
 • Przestrzeń dla kamperów i pod namiot;
 • Plener fotograficzny na sesję ślubną, rodzinną;
 • Mini warsztaty edukacyjne i rekreacja dla dzieci w Strefie Latorośli.

Wydarzenia specjalne

 • wieczory panieńskie, kawalerskie z degustacją i zwiedzaniem;
 • Imprezy okolicznościowe na winnicy – świętowanie urodzin, rocznicy;
 • Specjalny pokaz sokolniczy w trakcie degustacji lub imprezy
Winnica Jadwiga
strzałka do góry
tel. 514 061 069 | biuro@winnicajadwiga.pl