Winnica Jadwiga

Posiadamy szeroką i ciekawą ofertę win, która zaskoczy niejednego winnego konesera. Jeśli szukacie wysokiej jakości wina z polskich winnic, to jest to dobre miejsce. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu nietuzinkowe, regionalne wina, które nie pozwolą o sobie zapomnieć.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą oraz poniższego artykułu, z którego dowiesz się wiele ciekawych informacji na temat rodzajów win oraz gdzie możesz kupić nasze polskie wina.

Wina z polskich winnic

Wina z polskich winnic cieszą się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Na dodatek ilość powstałych w ostatnich latach winnic jest naprawdę imponująca. Można uznać, że jest to powrót do korzeni, ponieważ polskie winnice istniały w przeszłości na polskich terenach.

Nie możemy oczywiście porównywać skali produkcji polskiego wina z innymi krajami, które mogą pochwalić się długoletnią produkcją tego trunku. Z dumą jednak możemy stwierdzić, że obecnie z łatwością można zakupić jakościowe wina gronowe produkowane w naszym kraju. Co więcej, polskie wina potrafią pozytywnie zaskoczyć wysoką jakością i ciekawym smakiem.

Rodzaje naszych regionalnych win

W naszej ofercie znajdziecie polskie wina zarówno klasyczne jak i bardziej szalone. Mówiąc o klasycznych, mamy na myśli spokojne wina czerwone, białe i różowe. O ile sposób powstania białych i czerwonych jest dość oczywisty, to różowe dla mniej wtajemniczonych stają się ciekawą zagadką. Czerwone grona tłoczy się i poddaje fermentacji już bez skórek (dokładnie tak jak robi się wina białe). W efekcie barwa pozostaje nienasycona, jasna, różowa.

Klasyczne wina pojawiły się w naszej polskiej winnicy jako pierwsze roczniki, z czasem jednak nabraliśmy ochoty na nieco szaleństwa. Już pierwsze eksperymenty okazały się bardzo udane i z przytupem weszliśmy w modny od kilku sezonów świat win naturalnie musujących - PET-NATów! To wina ciekawe, orzeźwiające, doskonałe na letnie dni.

Chcemy by polskie wina były coraz lepiej rozpoznawalne i cenione przez szersze grono. Projekt nowych etykiet od zespołu Tuzza Globale to połączenie wina i sztuki. My daliśmy to co robimy najlepszego – czyli nasze wino, Tuzza Globale - intrygujące etykiety. Jest to świetny sposób, by nasze regionalne wina podbiły cały świat.

Innym projektem jest unikalna seria win z herbem miasta Wrocław. Wino produkowane na terenie Dolnego Śląska może być chlubą dla tego pięknego miasta, a równocześnie idealną okazją do promocji naszej polskiej winiarni. Tym właśnie sposobem Winnica Jadwiga stała się „wrocławską winiarnią”.

Polskie wina - gdzie je kupić

Gdzie więc kupić polskie wina na terenie miasta Wrocław? Wino wysokiej jakości, a szczególnie to polskie często jest trudnodostępne. W ostatnich latach otworzyło się wiele sklepów i wine barów, które oferują duży wachlarz win z polskich winnic. Możemy tutaj wyróżnić kilka miejsc, które w swoim asortymencie posiadają również wina z naszej winnicy, są to wrocławskie sklepy Powinno, Dom Wina w Sky Tower, lokalna sieć T&J oraz Delikatesy Feniks.

Można zaryzykować stwierdzenie, że wina na terenie Wrocławia mają się wspaniale i nie brakuje ich amatorów. Zostało już wymienione klika z wielu miejsc, w których można nabyć polskie wina. Gdzie kupić je jednak poza Wrocławiem?

Oczywiście nasze wina dostaniecie stacjonarnie w winiarni. Stawiamy na lokalność polskiego wina oraz bliskość i dobrą komunikację z Wrocławiem. Dodatkowo staramy się być obecni w sklepach w naszym regionie (Intermarché w Trzebnicy i Obornikach Śląskich, Zielone Centrum w Psarach). Fanom zakupów online polecamy naszą internetową winiarnię.

Na koniec warto dodać, że regularnie organizowane są wydarzenia winiarskie, lokalne pikniki i dni otwarte w naszej winnicy, które mają za zadanie promować regionalne wina i inne produkty oraz ułatwić kupno naszych win. Śledźcie więc aktualności, by być na bieżąco z wydarzeniami.

Winnica Jadwiga
strzałka do góry
tel. 514 061 069 | biuro@winnicajadwiga.pl