Czym są Pet-Naty i co wpływa na ich wyjątkowość?

Popularność win naturalnych wśród konsumentów z całego świata rośnie z roku na rok. Moda na trunki wytwarzane w sposób ekologiczny, przy minimalnej ingerencji człowieka, które swoich charakterystycznych cech nabierają pod wpływem naturalnych procesów, nie ominęła również naszego kraju. Jednym z najchętniej spożywanych rodzajów win tego typu są Pet-Naty, czyli wina musujące produkowane tzw. metodą pradawną wyróżniające się na tle komercyjnych musiaków nie tylko rzemieślniczym sposobem ich wytwarzania, ale także różnorodnością i oryginalnością smaków oraz gęstym osadem pozostającym na dnie butelki.

Jak powstają Pet-Naty?

Metoda pradawna (méthode ancestrale), którą stosuje się do wytwarzania Pet-Natów zakłada przeprowadzenie tylko pierwotnej fermentacji alkoholowej, podczas której butelkuje się wino, co jest przyczyną jego naturalnego musowania. Podczas produkcji nie dodaje się również żadnych sztucznych dodatków w postaci siarczanów, cukrów czy laboratoryjnych drożdży (do fermentacji używane są drożdże pochodzenia naturalnego znajdujące się na skórce dojrzałych winogron) ani nie usuwa osadu drożdżowego, dzięki któremu Pet-Naty zyskują swoją charakterystyczną mętną barwę oraz gęsty osad zalegający na dnie butelki.

Czym charakteryzują się wina naturalnie musujące?

Pet-Naty zawdzięczają swoją popularność nie tylko panującym obecnie proekologicznym trendom, ale także swojej niezwykłej różnorodności. Rzemieślnicza produkcja oraz możliwość wykorzystania w niej rozmaitych szczepów winogron sprawia, że mogą występować one w ogromnej ilości wariantów i niestandardowych smaków.

wina pet nat

Kolejną zaletą Pet-Natów jest stosunkowo niska zawartość alkoholu oraz duża, ale nie psująca smaku, przynosząca orzeźwienie kwasowość. Dzięki temu jest to wino doskonale nadające się do towarzyskich spotkań, gaszenia pragnienia w upalne dni, czy wieczornego relaksu.

Pet-Naty w Winnicy Jadwiga

Nasza winnica już od kilku lat zajmuje się wytwarzaniem Pet-Natów, które niezmiennie cieszą się zarówno uznaniem krytyków, jak i bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Klientów. W obecnej chwili w ofercie naszego sklepu znajdują się trzy naturalnie musujące wina: wytwarzana metodą Merreta (z drugą fermentacją, ale bez usuwania osadu) perlista półwytrawna Różowa Pantera: aromatyczne, będące kupażem wina pomarańczowego i różowego Rose Pet-nat oraz nasz pierwszy produkt tego typu — bardzo ciepło przyjęte przez konsumentów pomarańczowe Orange Pet-nat.

Różowa Pantera dostępna tutaj za jedyne 65,00 zł!Kup Rose Pet-Nat w promocyjnej cenie tutaj!Wyjątkowe wino Orange Pet-Nat możesz kupić tutaj!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej winnicy oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego!

POWRÓT